wydarzenie

PR Manager360°
Pauliny Smaszcz Kurzajewskiej
21 października 2019r

24 sierpnia 2019 Wrzesień 3rd, 2019

Sprawdzone sposoby prowadzenia kampanii PR, budowania marki, sponsoringu, PR-u w social mediach, rozliczanie działań PR-owych, sytuacje kryzysowe, plaga fake news’ów, analiza biostruktury mózgu.

Całodniowe warsztaty zawodowe dla PR-owców, marketingowców, rzeczników prasowych, specjalistów public affairs, specjalistów advocacy i CSR oraz szefów firm + konsultacje z Pauliną Smaszcz- Kurzajewską.

Jeżeli:
🔹 Chcesz poznać nowoczesne i skuteczne narzędzia PR-u, współczesnej komunikacji, budowania marki w kanałach offline i online, w tym w social mediach
🔹 Chcesz znacząco podnieść swoje kwalifikacje ucząc się od jednej z najlepszych profesjonalistek PR w Polsce oraz otrzymać wartościowy certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności
🔹 Chcesz nauczyć się, jak analizować wpływ działań PR-owych na kondycję marki/firmy, aby móc trafnie dobierać i korygować poszczególne strategie

🔥 To nie może zabraknąć Cię na unikalnych na rynku profesjonalnych warsztatach dla osób zajmujących się PR-em i komunikacją!

Program warsztatów

Część 1:

💙 Jak zbudować PR, który będzie inwestycja biznesową z namacalnym zwrotem?
💙 Jak dobrać strategię i narzędzia PR do celu, który chcemy osiągnąć?
💙 Jakie narzędzia PR-owe sprawdzają się w dzisiejszej dobie mediów wielokanałowych, gdzie specjalista ds. PR musi błyskawicznie reagować na wielu frontach?
💙 Jak odróżnić działania public relations od działań marketingowych, reklamowych i CSR-owych? Jaka jest rola marketingu, a jaka PR-u?
💙 Dlaczego inwestycja w PR się zwraca i jak to wykazać przed Zarządem?
💙 Jak departament PR jako dział kosztowy może uzupełniać departamenty przychodowe i jak nie popaść w rywalizację?
💙 Jak rozliczać PR: ROI? AVE? Tone of publications? Size of publications?

Część 2:

💜 Wymagająca specyfika PR-u w social mediach – jak działać skutecznie w tak dynamicznym środowisku? Jak przeciwdziałać fake newsom w internecie?
💜 Jakie są zadania marketingu, a jakie PR-u w social mediach?
💜 Jak sprytnie podnieść rozpoznawalność marki w social mediach za pomocą działań bezpłatnych lub niskobudżetowych?
💜 Jak wykorzystać własnych fanów profilu społecznościowego do organicznego budowania reputacji marki?
💜 Specyfika języka PR-owego w social mediach – jak budzić zaufanie za pomocą odpowiednich słów i zwrotów?
💜 Wzory skutecznych komunikatów w zależności od funkcji jaką mają spełnić (zapobieganie, zażegnanie kryzysu, promocja marki/produktu)
💜 Fake news jako plaga internetu-jak przeciwdziałać? Jak odróżnić?

Część 3:

🤎 Personal branding PR-owca, budowanie własnej pozycji w firmie i zarządzanie komunikacją wewnętrzną
🤎 Sprawdzone schematy zarządzania komunikacją wewnątrz firmy, szczególnie ważne w przypadku kryzysów PR-owych
🤎 Umiejętność dobrego komunikowania werbalnego, parawerbalnego, behawioralnego wewnątrz firmy
🤎 Personal branding: samoświadomość (cechy charakteru, osobowości, emocjonalność)
🤎 Odpowiednie zastosowanie języka emocji w zależności od sytuacji
🤎 Szybkość reakcji werbalnych w zarządzaniu sobą i zespołami ludzkimi w firmie
🤎 Wykorzystanie potencjału energetycznego zespołu i indywidualności (inspiracja, motywacja, egzekucja, strategia)
🤎 STRUCTOGRAM
🤎 Warsztat copywriterski: poprawność językowa i najczęściej popełniane błędy (mowa, przemowy, korespondencja e- mailowa wewnątrz i na zewnątrz firmy)
🤎 Wzory skutecznych komunikatów, przemówień, komentarzy w social mediach – analiza języka i stylu wypowiedzi, który ma przynieść określony skutek

Część 4:

🧡 Biznes vs. Media. Czy zawsze dwie strony barykady?
🧡 Doświadczenia z perspektywy dziennikarki i z perspektywy PR-owca
🧡 Co irytuje i dlaczego pojawia się brak zrozumienia?
🧡 Forma kontaktu i budowaniu relacji

Część 5:

💚 Sytuacje kryzysowe (social, print, tv, radio). Jak sobie radzić z nieprzychylnymi komentarzami lub dziennikarzem?
💚 Dialog w sytuacjach kryzysowych
💚 Wystąpienia publiczne i medialne w sytuacji kryzysowej ( zasady, konsekwencja, zarządzenie)
💚 Nawiązywanie kontaktu z nieprzychylnym dziennikarzem (social media)
💚 Publikacje i oświadczenia (social media, www, intranet)
💚 Sprawdzone schematy postępowania w sytuacjach kryzysowych z uwzględnieniem różnych kanałów komunikacji
💚 Informacja, intencja, odbiór medialny i społeczny, czyli jak uniknąć pułapek i kiedy najczęściej możesz być potencjalnie źle odebrany?
💚 Autorytatywność wypowiedzi i mowa ciała: PRowca oraz ekspertów
💚 Wzbudzenie zaufania: Dlaczego media internetowe lub dziennikarz mają zaufać?
💚 Precyzja wypowiedzi: Jak i co powiedzieć?
💚 Komunikacja werbalna, parawerbalna, pozawerbalna
💚 Rola czynnika „personal touch” w kryzysie

Część 6:

❤️ Case Study
❤️ Strategia PR case study. Sukces seriali. Jak z niewielkim budżetem Zespół PR i Komunikacji platformy nc+ zbudował konsekwentnie sukces medialny i środowiskowy seriali?
❤️ 7 grzechów głównych PR-owca – zasady obowiązujące PR-owca według Rady Etyki Mediów a błędy praktyczne, których „nie wybaczają” współczesne media
❤️ Analiza trudnych sytuacji PR-owych i komunikacyjnych uczestników warsztatów – odpowiedzi na pytania i dyskusja

Warsztaty poprowadzi: Paulina Smaszcz-Kurzajewska

Trener autoprezentacji i rozwoju osobistego, szkoleniowiec, mentorka, konsultant biznesu, dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Doktorantka Uniwersytetu Humanistyczno – Społecznego SWPS na Wydziale Socjologii w grupie badawczej prof. hab. Izabeli Grabowskiej. Absolwentka polonistyki i socjologii. Od ponad 17 lat szkoli indywidualnie członków zarządów oraz top menedżerów, polityków, specjalistów medycznych, przedsiębiorców, przedstawicieli sprzedaży i biznesów indywidualnych, klientów VIP oraz przedstawicieli NGO’s na forach polskich i europejskich. Wykładowca-praktyk na Wydziale Zarządzania UW, Wydziale Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UW, Wydziale Socjologii Uniwersytetu SWPS. Na polskim rynku pracuje w dużych korporacjach od 25 lat pełniąc stanowisko top menedżera public relations, budując międzynarodowe projekty strategiczne.

Razem z zespołem zdobyła najbardziej prestiżowe nagrody w branży public relations. Specjalizuje się w wykładach, szkoleniach, warsztatach interakcyjnych, mowach motywacyjnych dla kobiet. Kobiety w połowie biegu życia są bohaterkami jej doktoratu. Nominowana i nagrodzona w konkursach: KOBIETA Z PASJĄ, KRÓLOWA DOBROCZYNNOŚCI, METAMORFOZA ROKU, GWIAZDA STYLU. Jako jedyna Polka została przedstawiona w międzynarodowym wydawnictwie GLOBAL INFLUENTIAL WOMEN.

Stworzyła autorski projekt personal brandingowy dla kobiet (kompetencje biznesowe i kognitywne) BĄDŹ KOBIETĄ, KTÓRĄ CHCIAŁABYŚ SPOTKAĆ #ProjektPSK oraz projekt wsparcia kobiecego biznesu. Ekspert w konkursie BIZNES WOMAN ROKU oraz trenerka, coach, mentorka kobiet zrzeszonych w VITALVOICES GLOBAL PARTNERSHIP, Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, Loży Kobiet Biznesu, Fundacji KONGRES KOBIET, Women@Work Harper’s Bazaar, MAKE UP BUSISNESS, Klubie Kobiecego Biznesu Polsko-Francuskiej Izby Gospodarczej, Loży Kobiet Biznesu, Fundacji Kobiet Autentycznych.

Twarz i ambasadorka kampanii #StaćMnieNaSukces, #JestemLiderką, #byckobietaontour, MOCNE STRONY KOBIETY, #nieprzepraszamza, Sukces TO JA.

Mama, żona, córka, przyjaciółka, autorka książki “MAMA I TATA TO MY!” Iga Production. Felietonistka magazynu COSMOPOLITAN, LOUNGE MAGAZIN, MAGAZYNU KOBIET KREATYWNYCH. LIVE&TRAVEL, ANYWHERE.pl.

❓Dlaczego firmy, PR-owcy, kobiety, studenci wybierają spotkania z Pauliną?

Ci, którzy uczestniczyli w konferencjach, panelach, wykładach , warsztatach prowadzonych przez Paulinę nie potrzebują żadnych wyjaśnień. Paulinę kupuje się całą i pochłania garściami.

Jest wulkanem energii, profesjonalnej merytoryki i synonimem kobiecej inteligencji. Wiedza, którą przekazuje jest wiedzą obowiązkową w budowaniu relacji biznesowych, zarówno z kontrahentami jak i z klientami.

Mistrzyni działań public relations, które zostają nagradzane przez różnorodne grona ekspertów. Jest idealnym połączeniem biznesu i lifestylu, showbiznesu i merytoryki, profesjonalizmu i kobiecości. Doskonale posługuje się social mediami, negocjuje i utrzymuje pozytywne relacje z wieloma środowiskami.

Jest specjalistą od sytuacji kryzysowych i budowania zespołów do zadań specjalnych. Potrafi bez budżetu i dofinansowania zbudować projekty i strategie komunikacyjne nagrodzone przez dedykowane środowiska: Nagroda Telekamery, nagroda ORŁY, nagroda Wydarzenie Empiku, ZŁOTE SPINACZE.

Wszystkie informacje o Paulinie znajdziesz na: